۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹شنبه تا ۵ شنبه 10:00 - 22:00
جامبو بگ مخصوص قیر
جامبو بگ قیر

جامبو بگ مخصوص قیر

راهنمای خرید جامبو بگ قیر یکی از مسائل مهمی بود که بیشتر مشتریان از گروه بازرگانی گلگشت سهند و ساوالان سوال دارند،و گلگشت در این پست قصد دارد در مورد راهنمای خرید و اطلاعات فنی بیگ بگ قیر توضیحاتی را ارائه نماید.

یکی از پر کاربردترین، به روزترین و ارزانترین شیوه های بسته بندی، انتقال و جابجایی قیر که مخصوصا در بحث صادرات قیر مایع و جامد به شدت مورد استقبال قرار گرفته است، جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ است. جامبو بگ قیر، در واقع یک کیسه دو لایه است که جنس لایه خارجی از خانواده گونی و با پایه پلی پرو پیلن است و لایه داخلی یک نایلون با شیوه تولید نانو می باشد که قابلیت تحمل درجه حرارت بالاتری نسبت به نایلون معمولی را دارد.

بیگ بگ قیر
جامبو بگ قیر

راهنمای خرید جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ

نکات مهم در خرید جامبو بگ قیر که باعث ایجاد تنوع و دسته بندی در آنها نیزشده است:

دمای داخل جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ

یکی از نکات مهم در خرید جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ دمای قیر در حال ریختن در جامبو بگ می باشد. این دما باید کنترل شده و در محدوده ای قابل تحمل جامبو بگ قیر باشد، که معمولا به عنوان دمای کاری در مشخصات جامبوبگ از طرف تولید کننده اعلام می شود می شود.

اما یک نکته در اعلام این درجه وجود دارد و آن این است که دمایی که تولید کننده به عنوان دمای کاری اعلام می کند، دمایی قیری است که از مرکز نازل تخلیه در حال فرو ریختن در داخل بیتو بگ می باشد، که معمولا اندازه گیری دقیق آن کار ساده ای نیست و مستلزم صرف هزینه های زیادی است. زیرا دمای لایه قیری که از مرکز نازل در حال ریختن می باشد، معمولا با دمای قیری که در اطراف لوله یا نازل در حال عبور است متفاوت است.

و این تفاوت بسته به طول مسیر می تواند از ۵ درجه تا ۲۰ درجه اختلاف در نقاط مختلف قیر در حال عبور در یک مقطع، باشد. که این را باید در دمای پر کردن پلی بگ در نظر گرفت.

بیگ بگ قیر

روش های اندازه گیری دما قیر

در هنگامی که جامبو بگ قیر را می خواهند پر کنند، معمولا از دما سنج های پرتابل و لیزری یا به اصطلاح تفنگی برای خواندن دمای قیر استفاده می کنند. در این شیوه معمولا سطح خارجی قیر در حال عبور خوانده می شود و عدد به دست آمده، دمای واقعی قیر نیست.

یا در شیوه هایی اندازه گیری دمای قیر، که در آن در یک مسیر صاف از عبور قیر از چند سنسور دمایی با فاصله کم یا در مسیر بدون اعواجاج و ایجاد پستی بلندی در مسیر عبور قیر انجام می شود، اعداد بدست آمده از دما حتی اگر میانگین چند سنسور دما باشد، اعداد واقعی و درستی نیستند.

این شیوه ها، روش های درستی برای خواندن دمای قیر نیستند و در واقع دمایی که شما از قیر می خوانید، دمای واقعی قیر نیست چون قیر ماده ای با خاصیت لایه ای در بحث دمایی می باشد. یعنی لایه های متفاوت، در یک مسیر یکسان، و با شعاع های متفاوت، دارای دماهای متفاوتی هستند.قیمت فروش و مشخصات فنی پلی بگ یا بیتو بگ یا جامبو بگ قیر

ساده ترین شیوه این است که شما دمای قیر در حال ریزش از نازل را اندازه گیری کنید و این دما را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت میانگین ۱۵ تا ۲۰ درجه از دمای کاری اعلام شده از طرف تولید کننده جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ کمتر باشد.

در این صورت مشاهده خواهید کرد که جامبو در حال پر کردن و بارگیری دچار ترکیدگی و سایر مسائل نمی شود. و همچنین در حال حمل و حتی زیر آفتاب حالت خود را از دست نمی دهد و کج نمی ایستد.

اغلب توزیع کنندگان قیر فکر می کنند که قیر ریختن در جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ باید با همان شیوه و دما سابق در پرکردن بشکه باشد. در شیوه های قبلی حمل قیر با بشکه فلزی یا سایر روش ها، دما قیر در حال تخلیه در بشکه هر چقدر بالا تر بود قیر رقیق تر بود و بشکه با سرعت بیشتر پر می شد.

ولی پر کردن پلی بگ در دما مجاز، یک فاکتور مهم است. در جامبو بگ قیر هر چقدر این دما پایین تر باشد و پلی بگ با دمای کمتر و با زمان بیشتر پر شود شرایط مساعدتری حاصل خواهد شد. این شیوه پر کردن جامبو بگ قیر، هم درسلامت بیتو بگ در هنگام پر شدن و بارگیری تاثیر مثبت تری دارد، هم در هنگام بار بری و حمل و نقل وقتی در معرض آفتاب قرار می گیرد گونی به اصطلاح وا نمی دهد و کج نمی ایستد.

به چه دلیل جامبو بگ قیر جایگزین بشکه های فلزی و سنگین و گران قیمت می شود؟

به علت موراد زیر دیگر از بشک های فلزی برای حمل و نقل و صادرات قیر استفاده نمی شود.

 • دمای آماده سازی و پر کردن جامبو بگ بسیار کمتر از بشکه می باشد، که باعث صرفه جوی در انرزی گرمایی و آهن بر کار رفته در بشکه می شود.
 • حمل و نقل جامبوبگ قیر بسیار راحتر از بشکه قیر می باشد.
 • در هنگام تخلیه بشکه قیر باید دوباره قیر را حرارت داد ولی در جامبوبگ قیر فقط کافی است لایه خارجی جامبوبگ قیر را که همان گونی می باشد را پاره کرد و جامبوبگ قیر را با نایلون در کوره مذاب انداخت.

به همین دلیل امروزه می بینید که خیلی از کشورهایی که در آنها مصرف انرژی مدیریت شده است از ورود قیر به کشورشان با بشکه و سایر روش ها جلوگیری می کنند. و فقط قیر را در جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ می پذیرند. قیرهایی که با جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ معمولا به فروش میرسند با دمایی از ۷۰ درجه سانتی گراد تا ۱۱۰ درجه ماکزیمم پر شده اند. و بعد از حمل و نقل در محل استفاده معمولا رو کش گونی آنها را از یک طرف پاره می کنند. و قیر را با نایلون در کوره ذوب پرتاب می کنند. نایلون مذکور در دمای حدود ۱۴۰ درجه در قیر ذوب شده و چون جنس و پایه اصلی نایلون نانو، خود از جنس مواد نفتی و قیر بوده است در آنالیز مواد قیر معمولا تغییرات خارج از بازه ایجاد نمی کنند.

گونی خارجی هم در دمای ۲۷۰ درجه ذوب می شود ولی معمولا این تیپ مواد باعث تغییر آنالیز قیر شده و معمولا در کوره های ذوب قیر، قیر حمل شده با پلی بگ را با گونی آن در داخل کوره پرتاب نمی کنند. در مواردی دیده شده برخی توزیع کنندگان برای کاهش هزینه حمل در گونی بدون نایلون قیر را ریخته و در هنگام انداختن در کوره کونی را از قیر جدا می کنند که این شیوه به خاطر غیر اصولی بودن برای موارد حساس توصیه نمی شود. پس بهترین شیوه کنترل دما در پر کردن جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ، استفاده از دمای حدود ۱۵ درجه کمتر از دمای اعلام شده از طرف تولید کننده جامبو بگ قیر به عنوان دمای کاری می باشد.

ظرفیتهای جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ

جامبو بگ قیر را معمولا در ظرفیت های ۲۵۰ کیلو گرم و ۱ تن تولید می کنند که در کشور ما متعارف به صورت ۱ تن و با ابعاد حدودی زیر تولید می شود.

 • ۱۱۰*۹۰*۹۰
 • ۱۱۰*۱۰۰*۱۰۰
 • ۱۰۰*۱۱۰*۱۱۰
 • ۱۲۰*۱۰۰*۱۰۰لازم به ذکر است که ابعاد جامبو بگ قیر ۲۵۰ کیلو گرمی یا ۳۰۰ کیلو گرمی نیز۹۰*۵۰*۵۰می باشد.
بیگ بگ قیر + جامبو بگ قیر
بیگ بگ قیر + جامبو بگ قیر

ظاهر و نحوه ایستادن و حمل جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ

شکل ظاهری پلی بگ به دلیل کمک به ایستایی بهتر و پاره ای از مسائل اقتصادی دارای انواع متفاوتی می باشد.

 • مدل مکعبی یا پاکتی که در نمونه ۲۵۰ کیلویی معمولا مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مدل مکعبی ۱ تن که معمولا دارای قیمت مناسب تر و به اصطلاح بازاری تر طراحی شده اند. و معمولا بعد از پر کردن آنها در یک قالب، بهتر است که آنها را حداقل برای زمان یک ساعت در استخر آب پرتاب کننده تا به حالت قالب خودش را بگیرد و محکم شود.
 • مدل سوم مدل تسمه دار (که دارای یک چهار چوب آهنی در اطراف هر جامبو بگ قیر می باشد) که این چهار چوب ساخته شده با تسمه به ایستایی بهتر و حمل بدون دردسر در مناظق با شدت آفتاب بالاتر در فصول گرم سال کمک می کند و دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر مدل ها می باشد.
 • مدل ذوزنقه ای که در حال حاظر ضمن حفظ استاندارد ایستایی مناسب دارای قیمت قابل توجیه نسبت به مدل تسمه ای را دارا می باشد.

لازم به ذکر است که گروه بازرگانی ایندا پک دارای توانایی تولید و عرضه انواع مدل های قید شده جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها را، در سریع ترین زمان ممکن و بر اساس استاندارد های لازم در این خصوص دارا می باشد.

جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ های تولیدی در ایندا پک به تیپ های زیر در دسترش می باشد.

ردیفکد محصولتوضیحاتابعاد
۱JP-1T-C60پلی بگ مکعبی با ظرفیت ۱ تن و دمای کاری ۶۰ درجه۱۲۰*۹۰*۹۰
۲JP-1T-C75پلی بگ مکعبی با ظرفیت ۱تن و دمای کاری ۷۵ درجه۱۰۰*۱۰۰*۱۰۰
۳JP-1T-T95پلی بگ مکعبی با ظرفیت ۱ تن و دمای کاری ۹۵ درجه۱۲۰*۱۰۰*۱۰۰
۴JP-1T-C75Tپلی بگ مکعبی با ظرفیت ۱تن و دمای کاری ۷۵ درجه با تسمه آهنی۱۰۰*۱۰۰*۱۰۰

نحوه چیدمان جامبو بگ قیر یا پلی بگ یا بیتو بگ در کانتینر های ۲۰ و ۴۰ فوتی

کانتینر ۲۰ فوتی صادرات قیر با جامبو بگ
کانتینر ۲۰ فوتی صادرات قیر با جامبو بگ
کانتینر ۴۰ فوتی صادرات قیر با جامبو بگ
کانتینر ۴۰ فوتی صادرات قیر با جامبو بگ

شماره های تماس:
 

09353011035 تلگرام
09107426073

حسین پور مهربانی

ایمیل:p30farsi1@gmail.com

بستن منو